راهنمای نصب نرم افزار مدیر بیمه

نصبی راحت و سریع

شما با داشتن CD مدیر بیمه و یا فایل دانلود شده از سایت مدیر بیمه قادر خواهید بود به راحتی این برنامه را داشته باشید.

برای این منظور  مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. از داخل سی دی و یا از سایت فایل ModirBime.zip را دریافت کنید و در محل مناسب روی کامپیوتر خود کپی کنید.
 2. بر روی فایل کلیک راست کنید و سپس با توجه به نرم افزارهای نصب شده بر روی کامپیوتر، گزینه Extract را انتخاب کنید و به آن مسیر باز شدن فایل ها را بدهید.

بهتر است این مکان یکی از درایوهای  کاری سیستم شما باشد (غیر از درایوی که ویندوز روی آن نصب است) این کار به شما امکان مراقبت بیشتر از اطلاعات را می دهد.

 1. اکنون می توانید به پوشه ای که بر روی کامپیوتر باز کرده اید رفته داخل شاخه ModirBime شوید.
 2. حالا با اجرای فایل ModirBime که دارای آیکون آبی رنگ  لوگوی مدیر بیمهمی باشد می توانید از برنامه استفاده کنید. برای راحتی دسترسی شما می توانید یک Shortcut از برنامه بر روی Desktop کامپیوتر خود بسازید تا به برنامه سریعتر دسترسی پیدا کنید.
 3. بعد اینکه یک بار وارد شدید و از اجرای صحیح برنامه مطمئن شدید، فایلی که دریافت کردید را پاک کنید چون این فایل یک برنامه بدون اطلاعات را به شما می دهد و احتمالا شما که به تدریج اطلاعات خود را به آن اضافه می کنید تمایل ندارید به روز اول برگردید.
 4. اکنون شما همه چیزهای لازم را بر روی سیستم خود دارید منتهی به صورت باز شده؛ بنابرین لطفا و حتما فایل ModirBime.zip دریافتی از سایت را از روی سیستم خود پاک کنید.

به طورپیش فرض یک کاربر با نام ۱ و پسورد ۱ برای شروع به کار برنامه وجود دارد که توصیه می شود با استفاده از برنامه و منوی اطلاعات دفتر / کاربران سیستم آنرا تغییر دهید. در اینجا شما می توانید هم نام کاربر و هم پسورد مورد نظر خود را به سیستم معرفی کنید.

در صورتی که نمایش مدیر بیمه به صورت فارسی و از راست به چپ نبود باید بدانید که تنها با تنظیم ویندوز امکان استفاده از برنامه را در محیط فارسی خواهید داشت بنابراین از نصب بودن امکانات فارسی نویسی در ویندوز خود اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز تنظیمات دستی نیز باید انجام دهید که این تنظیمات در قسمت Regional setting کامپیوتر شما موجود می باشد. راهنمای فارسی سازی ویندوز

سئوال : چرا برنامه نصب تمام مراحل را به طور اتوماتیک انجام نمیدهد و ما باید یک قسمت از کار را دستی انجام دهیم؟

در ابتدا CD نصب برنامه تمام کارها را اتومات انجام می داد ولی بعد از مدتی متوجه شدیم که اکثر کاربران موقع نصب برنامه به سرعت مراحل نصب را می گذرانند و محل فایلها را بروی درایو پیشنهادی سیستم عامل قرار میدهند و شروع به استفاده از برنامه می نمایند حال اگر پس از مدتی و در صورت عدم تهیه پشتیبان در درایوی غیر از داریو سیستم عامل  و خرابی ویندوز، به هر دلیلی (که بسیار محتمل است )؛ امکان دارد بازیافت فایل ها بر روی درایو سیستم عامل مقدور نباشد.

که این برای نمایندگی خیلی گران تمام خواهد شد.

در حال حاضر با هوشیازی و کنترل صد در صد توسط شما؛ محل برنامه تعیین می شود.

سئوال : در بعضی از سیستمها مدیربیمه پیام خطای تنظیمات سیستم – نوع اول می دهد و سپس برنامه با پیام لغو برنامه مواجه شده و خارج می شود.

گاهی سیستم مورد نظر امکان نصب برنامه را به صورت دستی را توسط شما نمی دهد بنابراین لازم است تنظیمات مدیربیمه را با اجرای برنامه Setup ModirBime انجام دهید بنابراین طبق روال زیر آنرا انجام دهید :

 1. فایل Setup ModirBime را ار داخل قولدر برنامه مدیربیمه اجرا کنید و دکمه Next را بزنید.
 2. دکمه Install را بزنید و با پایان یافتن نصب دکمهFinish بزنید.

سئوال : برای برخی از کاربران ویندوز امکان داردمدیر بیمه پیام خطای تنظیمات سیستم – نوع دومدهد و سپس برنامه با پیام لغو برنامه مواجه شده و خارج شود.

لازم است که ویندوز خود را با دریافت فایل MBEngine از سایت مدیر بیمه بروزرسانی نمایید.

۱.فایل MBEngine را از همین جا دانلود کنید.

 MBEngine

۲. فایل دریافت شده را اجرا کنید.

۳.دکمه Install را بزنید و با پایان یافتن نصب دکمه Finish بزنید.

اکنون ویندوز شما بروزرسانی شده است و می توانید از برنامه مدیر بیمه استفاده نمایید.

اگر تمایل داشتید نصب نرم افزار مدیر بیمه را ما انجام دهیم کافی است نرم افزار  AnyDesk را داشته باشید. ما از طریق اینترنت به سیستم شما متصل می شویم و با نظارت کامل خود شما ضمن آموزش؛ نصب را برایتان انجام می دهیم.

(دانلود نرم افزار AnyDesk)

14 دیدگاه در “راهنمای نصب نرم افزار مدیر بیمه

 1. سلام در برنامه در قسمتهای مختلف با این متن مواجه میشوم
  qry_show:type mismatch for field’Cust_FN’,expecting WideMemo Actual:WideString
  چیکار باید کرد؟

  1. سلام
   ممنون از توجه شما

   شما از دموی قدیمی را استفاده میکنید. آن دمو دیگر معتبر نیست. لطفا دموی جدید را دانلود کنید.

  1. سلام
   ممنون از توجه شما
   در حال حاضر قابلیت تعریف سطوح دسترسی در برنامه وجود ندارد ولی امکان استفاده در شبکه وجود دارد

 2. سلام
  وقت شما بخیر
  هرچند سعی شده که نسخه دموی نرم افزار مدیر بیمه کمترین نیاز به نصب پیشنیازهایی حتی مانند MBengine داشته باشد تا شاهد مواردی از این دست نباشیم.
  اما اگر اجازه بدهید از طریق نرم افزار AnyDesk از راه دور به سیستم شما متصل شویم و با همکاری شما مورد پیش آمده را رفع کنیم.
  ما احتمال میدهیم این مساله را میتوانیم به سرعت بر روی سیستم شما حل کنیم و یا راه حل مناسبی را به شما ارایه دهیم
  ممنون از پیگیری شما

  1. سلام
   ممنون از توجه شما
   فایل mbengine مخصوص ویندوز سی و دو بیتی است که توسط مایکروسافت تهیه شده است. اگر ممکن هست از طریق تیم ویوور به ما امکان بررسی این مورد را بر روی کامپیوتر خود بدهید برای بروز رسانی نرم افزار شما و تسریع در رفع مساله کمک کرده اید.
   ممنون از پیگیری شما

   1. پس از بررسی به این نتیجه رسیدیم که نیازی به نصب mbengine شصت و چهار بیتی نیست فقط یک تداخل نرم افزاری بود که برطرف شد. باز هم ممنون از وقتی که گذاشتید و توجه شما

 3. با سلام
  چرا نسخه دمو برای کارگزاران فعال نیست و نمیشود شرکت های مختلف بیمه را ثبت کرد و ایا امکان بدهکار کردن بازاریاب در صورت عدم پرداخت حق بیمه بیمه گزار وجود دارد؟

  1. سلام و ممنون از توجه شما
   دموی نرم افزار مدیر بیمه برای مشاهده صحت عملکرد نرم افزار تهیه شده است ولی از لحاظ کارکرد کلی هر دو نسخه نمایندگی و کارگزاری کاملن مشابه یکدیگر هستند. با خرید نرم افزار امکان ثبت کلیه شرکتهای بیمه نیز فعال می شود.
   در مورد لیست بدهکاران نیز گزارش بدهی ها همراه با مشخصات بازاریاب مربوط به هر بدهی لیست می شود. در حقیقت هم مشتری و هم بازاریاب هر دو به عنوان بدهکار در نظر گرفته می شوند .

   موفق و پیروز باشید.

 4. سلام
  با عرض تشکر از زحمات جنابعالی به نظر بنده تمام نیازهای یک نماینده بیمه را برآورده می کند اعم از سررسید قسط و بیمه وخیلی از موارد دیگر مانند دسترسی آسان به اطلاعات مشتریان ولی یک ضعف بزرگ دارد آن هم این است که اگر این سیستم طوری بود که به صورت آن لاین بود و یا قابلیت ارسال پیام کوتاه را داشت تا در سر رسید قسط یا بیمه نامه و یا تاریخ تولد می توانست به صورت اتوماتیک اس ام اس ارسال می کرد بسیار عالی بود چون در اینصورت باید نمایندگی بیمه یک پنل هم در کنار این نرم افزار تهیه کند و اطلاعات را مجدد در پنل نیز ثبت کند که این مستلزم زمان و یا کارمند اضافی می باشد

  1. سلام
   ممنونم از توجه شما
   پیشنهاد شما بسیار بجا است و انشالا در نسخه جدید نرم افزار مدیر بیمه قابلیت ارسال پیام کوتاه یا اس ام اس، هم بر روی سررسید اقساط و هم بابت تاریخ تولد ها و هم بابت ارسال پیامک بدون تاریخ و به دلخواه مدیریت نمایندگی؛ قرار داده خواهد شد.
   با تشکر از پیشنهاد شما
   موفق باشید
   طالبیان

  2. سلام
   ممنون از توجه شما
   در خصوص ارسال پیامک در نرم افزار مدیر بیمه در حال بروزرسانی می باشیم . شما میتوانید در نسخه جدید مدیر بیمه از این امکان نیز استفاده کنید.
   تاریخ بروز رسانی جهت ارسال پیام کوتاه یکشنبه چهارم تیر ماه می باشد.
   با تشکر از شما دوست عزیز

دیدگاه بسته شده است