راهنمای ثبت بیمه نامه

ابتدا از منوی برنامه از زیر منوی بیمه نامه ها گروهی بیمه نامه ای مورد نظر خود را انتخاب کنید

انتخاب گروه بیمه ای در نرم افزار مدیر بیمه با استفاده از منو

 

البته شما می توانید با استفاده از دکمه های بالا سمت چپ صفحه اصلی نرم افزار هم؛ به سرعت گروه بیمه ای مورد نظر را انتخاب نمایید. با رفتن بر روی هر دکمه عنوان گروه بیمه نامه نیز نمایش داده می شود.

انتخاب گروه بیمه ای در نرم افزار مدیر بیمه با استفاده از دکمه های سریع

به همانطور که در دو تصویر بالا مشاهده می کنید؛ موس جهت ثبت بیمه نامه های بدنه بر روی دکمه و منوی آن قرار گرفته است.

پس از کلیک بر روی آن وارد صفحه ثبت بیمه نامه می شویم که برای بیمه نامه بدنه، به شکل زیر می باشد.

فورم ثبت بیمه نامه بدنه

حالا با زدن دکمه جدید به ترتیب موارد زیر را می توانید ثبت کنید:

۱- شرکت بیمه گر (لازم به توضیح است که در صورتیکه نسخه کارگزاری را تهیه کرده باشید امکان تغییر آن وجود دارد)

۲- عنوان رشته بیمه ای – در هر گروه بیمه ای امکان تعریف انواع زیر رشته ها وجود دارد که در اینجا با توجه به تعاریف شما قابل انتخاب است.

۳- شماره بیمه نامه – هر فرمتی از شماره بیمه نامه ها قابل ثبت می باشد البته توصیه می شود حداقل در هنگام ثبت شماره بیمه نامه سال بیمه نامه نیز در کنار آن درج شود.

۴- بازاریاب – جهت معرفی بازاریاب بیمه نامه کافی است کد بازاریاب را وارد کنید همچنین میتوانید آنرا از لیست بازاریاب های شرکت نیز به زدن دکمه انتخاب بازاریاب یا زدن دکمه F4 صفحه کلید؛ و ورود به فرم لیست بازاریاب ها آنرا انتخاب کنید.

۵- کد بایگانی – جهت بایگانی و شماره بندی داخل دفتر شما و تنها درصورتیکه شما نیاز داشته باشید می توانید شماره بندی بایگانی مخصوص خودتان را در اینجا وارد نمایید.

۶- بیمه گذار – جهت معرفی بیمه گذار بیمه نامه کافی است دکمه انتخاب بیمه گذار یا دکمه Ins صفحه کلید؛  و با ورود به فرم ثبت بیمه گذار در صورتی که بیمه گذار قبلن در سیستم ثبت شده باشد آنرا انتخاب کنید و با یا ثبت بیمه گذار جدید نسبت به ثبت و درج آن در بیمه نامه اقدام کنید.

۷،۸،۹،۱۰- مشخصات بیمه گذار -از بین کل مشخصات ثبت شده برای بیمه گذار تنها بخش کوچکی برای نمایش در فرم ثبت بیمه نامه جهت نمایش انتخاب شده است شامل نام، نام خانوادگی،یک تلفن تماس ثابت و یکی از شماره موبایل ها. البته کل اطلاعات ثبت شده همشه قابل دسترس می باشند ولیکن به دلیل کمبود فضای فرم در اینجا فقط به مختصری اکتفا شده است.

۱۱- وسیله نقلیه – موضوع بیمه نامه – محلی برای درج موضوع بیمه نامه

۱۲- شماره پلاک

۱۳- سایر مشخصات – شامل هر چیزی که مورد نظر شما است مثل رنگ ماشین، شماره شاسی و غیره

۱۴- حق بیمه – حق بیمه کل

۱۵- مبلغ کل جرایم – جمع هرگونه جریمه ای که به موضوع بیمه نامه تعلق میگیرد

۱۶- تاریخ صدور بیمه نامه

۱۷- مدت بیمه نامه – مدت بیمه نامه توسط سیستم به روز محاسبه می شود و نیازی به ثبت توسط شما نیست.

۱۸- تاریخ شروع بیمه نامه

۱۹- تاریخ پایان بیمه نامه – توسط سیستم به صورت پیشفرض یکساله پیشنهاد می شود ولیکن قابل تغییر است.

۲۰- تعداد اقساط – در صورتیکه بیمه نامه به صورت قسطی پرداخت خواهد شد تعداد اقساط در اینجا ثبت می شود. دقت کنید تعداد اقساط جدا از پیش پرداخت می باشد به عنوان مثال زمانی که تعداد اقساط را دو تا در نظر بگیرید تعداد پرداختها سه تا خواهد بود که شامل پیش پرداخت نیز می باشد.

۲۱- نوع قسط بندی – با توجه به زمان پرداخت هر قسط شما می توانید انواع قسط بندی شامل ماهانه، دو ماهه، سه ماهه، چهار ماهه،پنج ماهه،شش ماهه، سالانه و یا حتی تعیین زمان به صورت دستی و متغیر را انتخاب کنید.

۲۲- سررسید قسط اول – با ثبت تاریخ سررسید قسط اول سیستم سررسید مابقی اقساط را اتوماتیک محاسبه می کند.

۲۳ -مبلغ هر قسط – لازم به ذکر است در صورتیکه اقساط برابر هم نباشند شما پس از ثبت اولیه امکان تغییر تاریخ و مبلغ هر قسط را به صورت جداگانه دارید.

۲۴- پیش پرداخت – مبلغ پیش پرداخت به صورت اتوماتیک محاسبه می شود.

۲۵- تعهدات مالی به بیمه – خلاصه وضعیت تعهدات شما به عنوان دفتر بیمه به شرکت بیمه گر (اتوماتیک محاسبه می شود)

۲۶- تعهدات مالی مشتری به نمایندگی – خلاصه وضعیت تعهدات مشتری شما به عنوان بیمه گذار به دفتر بیمه (اتوماتیک محاسبه می شود)

پس از ورود اطلاعات و زدن دکمه ذخیره بیمه نامه ثبت می شود.

در صورتیکه از ثبت منصرف شده باشید کافی است با زدن دکمه صرف نظر از ادامه کار جلوگیری کنید.

4 دیدگاه در “راهنمای ثبت بیمه نامه

 1. با اهدا سلام و وقت بخیر
  در قسمت ثبت بیمه نامه ( ثالث ، بدنه ) در گوشه سمت راست بالا مستطیلی وجود دارد که در بالای آن عبارت جستجوی شماره بیمه نامه
  قید گردیده اگر زحمت نیست راهنمایی بفرمائید به چه صورت شماره بیمه نامه جستجو می شود

  1. سلام
   به طوری کلی تمام چیزهایی که ثبت میکنید قابل جستجو هستند پس هرجا محل جستجو را مشاهده کردید می توانید از این امکان استفاده کنید.
   تنها کافیست برروی عنوان ستونهای جدولی که در هر فرم مشاهده میکنید کلیک کنید؛ بعد از اینکه کلیک کنید کل اطلاعات جدول بر اساس آن مرتب میشود. حالا بالای مستطیل جستجو عنوان جستجو متناسب با آن ستون تغییر می کند حالا شروع به ورود مورد جستجو کنید. مدیر بیمه با شروع تایپ شما؛ نزدیک ترین مقدار ممکن به آن مورد را درجدول به شما نشان میدهد و بر روی آن قرار می گیرد. گاهی تنها به ورود دو سه حرف شما به هدف خود رسیده اید.

   جستجوی سریع اطلاعات در نرم افزار مدیر بیمه
   ممنون از توجه شما

دیدگاه بسته شده است